08-9160903

כל מה שחשוב לדעת בנוגע לציוד בטיחות בעבודה

מדוע חשוב להשתמש בציוד בטיחות לעבודה? שגרת העבודה היומיומית חיונית לתפקוד שלנו ולקיום אורח חיים בריא ותקין, אמנם לעיתים רבות עובדים נפגעים כתוצאה מתאונות עבודה. תאונות חמורות יובילו לפציעות במקרה הטוב, ובמקרה הרע יובילו לנכות בדרגה גבוהה ואף למוות.

 

עבודה שהייתה אמורה לשפר את איכות חייו של הועבד, הפכה ברגע אחד לגורם שיימנע מהעובד ומשפחתו קיום של איכות חיים ברמה גבוהה ובמקרה של נכות, היא תלווה אותו עד שארית חייו.

 

מידי שנה עשרות אלפי עובדים נפגעים ומקפחים את חייהם כתוצאה מתאונות עבודה, מספר הרב של הנפגעים הובילו לקיום תקנות וחוקים הנוגעים לנושא הבטיחות בעבודה. החוקים והחובה על שמירה על כללי הבטיחות חלים הן על המעסיק והן על העובדים.

 

דרישת החוק בנוגע לחובת המעביד והעובד

 

על פי התקנות של המוסד לבטיחות וגהות בעבודה ושל משרד התמ"ת, החובה חלה קודם כל על המעסיק, מאחר וסביבת העבודה הינה תחום אחריותו ועל כן הוא אחראי גם על בטיחות העובדים המועסקים תחתיו. על פי החוק המעסיק מחויב לדאוג לאמצעי בטיחות לעובדיו בהתאם לסיכונים הקיימים בסוג העבודה ולהעניק להם את הידע הדרוש אודות נושא הבטיחות בעבודה.

 

במידה והמעסיק אינו דואג לקיום תנאים אלו בעזרת יועץ בטיחות, הוא חשוף לתביעות נזיקין במקרה והתרחש אסון ואף לתביעה פלילית במקרה בו המעסיק הזניח את נושא הבטיחות עד כדי התרשלות פושעת. חובת העובד להשתמש בציוד המיגון האישי אשר ניתן לו, לשמור על תקינות הציוד ולהחזיר את הציוד לממונה עליו במידה וגילה בו פגם או נזק.

 

מכף רגל עד ראש – כל הציוד למיגון אישי

 

קיים מענה רחב לכל הצרכים בנושא המיגון האישי ופתרונות מיגון ובטיחות המותאמים לכל הענפים השונים:

 

ציוד עבודה בגובה

ציוד עבודה בגובה

בטיחות בגובה רתמת בטיחות היא חשובה וקריטית לשימוש כאשר עובדים בגובה, הרתמה הכרחית לעובדים באתרי בנייה, מפעלים, צביעה, ניקיון של מבנים ועוד. רתמת בטיחות עשויה למנוע נפילות מגובה רב, מדובר באמצעי חשוב המציל חיי אדם.

 

למידע נוסף אודות ציוד עבודה בגובה - לחצו כאן

קסדת מגן

קסדת מגן

קסדה להגנת הראש והפנים קיימים מגוון קסדות, כובעים ומגני פנים המותאמים לשימושים וענפים שונים. כובעי מגן מתאימים לעובדים בגובה, כובעי חבטות מתאימים לעובדים שעליהם לא חלה חובת חבישת קסדה אך עלולים להיפצע קלות בזמן העבודה, הכובע יגן עליהם מפני שריטות ומכות קלות. מגני הפנים יסייעו לעובדים מקצועיים בשמירה על אזור העניים והפנים.

 

למידע נוסף אודות קסדת מגן - לחצו כאן

משקפי מגן

משקפי מגן

משקפי מגן נועדו לשמירה על העיניים בזמן פעילות מקצועית העלולה לגרום לנזקי ראייה. קיים מגוון רחב של משקפי מגן בעיצובים שונים המיועדים לצרכים שונים.

 

למידע נוסף אודות משקפי מגן - לחצו כאן

אטמי אוזניים

אטמי אוזניים

הגנת שמיעה בסביבת עבודה רועשת חשוב לדאוג לאמצעי הגנה לאוזניים, ניתן להשתמש באוזניות הגנה או באטמי אוזניים בהתאם לצורך.

 

למידע נוסף אודות אטמי אוזניים - לחצו כאן

כפפות עבודה

כפפות

כפפות הן אמצעי הגנה יעיל והכרחי במגוון תחומים, ישנן כפפות מחומרים שונים המיועדות לצרכים שונים. תוכלו למצוא מגוון רחב של כפפות, החל מכפפה חד פעמית עד כפפה עשויה מגבת המגנה מפני חיתוך וחום.

 

למידע נוסף אודות כפפות - לחצו כאן

נשמיות

נשמיות

הגנת הנשימה הינה הכרחית בסביבת עבודה החושפת את העובדים בפני חומרים מסוכנים העלולים לפגוע בבריאותם. אמצעי הגנת הנשימה השונים הינם: נשמיות, מסכות פנים ומערכות סינון ונשימה.

 

למידע נוסף אודות נשמיות - לחצו כאן

ערדליים

ערדליים

הגנת הרגליים לצורך הגנה על אצבעות וכפות הרגליים בסביבה בה יש סיכון להחלקה או פציעה, נשתמש בערדליים או בכיפת מגן לנעל. בכיסוי לטקס לנעל נשתמש כאשר נצטרך הגנה מפני נוזלים שונים.

 

למידע נוסף אודות ערדליים - לחצו כאן

 

איך יודעים באיזה ציוד בטיחות להשתמש?

 

לכל עבודה יש את הסיכונים אשר מאפיינים אותה, גם במידה ואין יועץ בטיחות בעסק, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע ולהתאים את אמצעי המיגון לסיכונים השונים. ציוד המגן האישי חייב להתאים לתקן הישראלי, או להתאים לתקנים אחרים מקובלים, באישור של מפקח העבודה הראשי. הציוד חייב להיות תקין לחלוטין ומתאים לאופי העבודה והסיכונים של העובד.

 

בטיחות מעל הכל- מדוע לא כדאי להתפשר על איכות הציוד?

 

ציוד הבטיחות חייב לעמוד בתקנים המקובלים, ציוד איכותי יהיה תקין לשימוש לאורך זמן רב יותר ועשוי למנוע פציעות ואף להציל חיי אדם. בנוסף שמירה על תקנות הבטיחות ומיגון העובדים תוך שימוש בציוד איכותי המתאים לסוג העבודה, תשמור עליכם מפני תביעות נזיקין ותביעות פליליות. 

 

חברת MAXSISSAFE, הינה אחת מהחברות המובילות בייבוא, שיווק ואספקת ציוד בטיחות וציוד לאיכות הסביבה. החברה שלנו עומדת בתקנים הבינלאומיים והישראלים המחמירים ביותר ומספקת פתרונות בהתאם לצרכים של כל לקוח ומסייעים לו בבחירת הכלים הנכונים תוך התחשבות במשתנים הנמצאים בסביבת העבודה.

facebook icon

phone icon

panel open

כניסת סוכנים